Historický přehled

Po více než 20 let poskytuje společnost Benson Oak veřejným a soukromým klientům v široké škále finančních záležitostí. Společnost Benson Oak spolupracuje s velkými českými, slovenskými a mnohonárodními korporacemi jako např. ČEZ, České dráhy, Slovenské elektrarne a Unipetrol, čímž si vytvořila silné zázemí podpory klientů cestou úvěrového financování, M&A poradenství a služeb treasury.

Prvních osm let činnosti společnosti Benson Oak dominovaly služby úvěrového poradenství, aranžování syndikovaných úvěrů a emisí dluhopisů pro společnosti i obce. Společnost Benson Oak, jejíž klienti sahali od ČEZu přes Město Plzeň po České dráhy, provedla více než 50 transakcí v osmi měnách včetně první emise registrované SEC ve Spojených státech ze strany středoevropské nebo východoevropského komerčního emitenta.

V roce 2001 byl první významnou zakázkou společnosti Benson Oak v oblasti M&A poradenství prodej podílu ve společnosti Schemantix, softwarovém koncernu specializovaném na e-business, konsorciu investorů. Projekt otevřel další příležitosti, když podnikatelé, kteří společnost počátkem 90. let založili, začali hledat způsob, jak svého úspěchu využít; do roku 2008 jsme vedle našich služeb úvěrového poradenství uskutečnili přes 10 M&A transakcí. V roce 2005 se společnost Benson Oak stala českým a slovenským partnerem pro Global M&A, přední světovou síť poradenských firem pro střední sektor. Benson Oak s. r. o. nyní působí jako výhradní poradce společnosti Benson Oak Capital a zaměřuje svou energii výhradně na akvizice a prodeje majetku firmy.