Gabriel Eichler

Gabriel Eichler

Pan Gabriel Eichler, zakladatel společnosti Benson Oak, zastával vedoucí manažerské funkce v bankovnictví a v průmyslu v USA i v Evropě. První zkušenosti s mezinárodním bankovnictvím získal u Bank of America, kde strávil 15 let, polovinu z toho v centrále banky v USA a polovinu jako generální manažer Bank of America v Paříži, Vídni a Frankfurtu. Jako hlavní mezinárodní ekonom odpovídal za hodnocení rizika více než 100 zemí, byl členem Rizikového výboru země při vytváření místních směrnic, rozhodnutí týkajících se portfolia a suverénních restrukturalizací závazků, a radil vrcholovému vedení v globálních ekonomických a politických otázkách. Byl předsedou nebo členem několika suverénních mezinárodních komisí pro restrukturalizaci závazků. Po odchodu z Bank of America p. Eichler strávil rok jako společník a EVP v soukromé americké kapitálové skupině.

Do ledna 2001 byl p. Eichler předsedou představenstva, presidentem a generálním ředitelem VSŽ, největší železářské společnosti ve střední Evropě. Na žádost bankovních věřitelů společnosti vyvedl slovenskou společnost z pokraje bankrotu, byl autorem její finanční a provozní restrukturalizace, obnovil její rentabilitu a poté dojednal prodej jejího železářského podnikání společnosti US Steel. Mezi roky 1994 a 1998 byl místopředsedou představenstva a do konce roku 1996 generálním ředitelem společnosti ČEZ. Jeho hlavním úkolem bylo zorganizovat společnost tak, aby byla schopná financovat investiční program ve výši 170 miliard Kč. ČEZ se stal první společností v postkomunistické Evropě, která získala rating (investičního stupně), jako první získala přístup na evropské trhy a americké kapitálové trhy. Byl místopředsedou dozorčí rady ČSOB (největší české banky), členem dozorčí rady České pojišťovny (největší české pojišťovny) a Slovenské spořitelny (největší slovenské banky), členem představenstva EastWest Institute a americké Atlantické rady. Počátkem devadesátých let radil československé vládě s ekonomickou transformací.

P. Eichler, který se narodil v roce 1950 v Bratislavě, v Československu, získal středoškolské a vysokoškolské vzdělání v USA, žil v letech 1968 až 1990 převážně v USA a v západní Evropě a hovoří několika evropskými jazyky.

Aktuální investice

AVG Technologies

AVG Technologies
AVG Technologies je globální poskytovatel bezpečnostních řešení, který chrání 98 milionů zákazníků ve 170 zemích světa před stále narůstajícími internetovými hrozbami, viry, spamy, kybernetickými podvody a hackery na internetu.

Podrobnosti investice »

Bochemie Group

Bochemie Group
Bochemie Group je významným středoevropským výrobcem prostředků péče o domácnost pod značkou SAVO, dezinfekčních prostředků pro zdravotnictví a prostředků pro ochranu dřeva pod značkou Bochemit.

Podrobnosti investice »

Click Insurance

Click Insurance
Click Insurance je nezávislý online porovnávač pojišťovacích produktů a pojišťovací makléř.

Podrobnosti investice »