2007

2007

Říjen 2007 Akvizice City Sport
Benson Oak, společně s irským partnerem ze sítě Global M&A, společností CFM Capital, poskytl poradenské služby irské společnosti Lifestyle Sports Limited, která je jedním z největších irských obchodníků se sportovním zbožím a je součástí významné irské rodinné skupiny Stafford Group. Lifestyle Sports Limited koupila českou společnost Market Line, a.s., provozovatele řetězce 23 prodejen se sportovním zbožím pod značkou CitySport. Benson Oak radil kupujícímu ve všech aspektech této úspěšné mezinárodní poradenské transakce v rámci sítě Global M&A, včetně vyhledání cílové společnosti a asistence při realizaci transakce.

Září 2007 Akvizice 100% podílu ve firmě Bochemie
Benson Oak působil jako poradce firmy Benson Oak Capital při akvizici 100% podílu ve společnosti Bochemie, s.r.o. Firma Bochemie, se sídlem v Bohumíně, je jedním z nejvýznamnějších výrobců čistících, dezinfekčních a biocidních prostředků ve střední Evropě s ročním konsolidovaným obratem ve výši 1,8 miliardy korun. Bochemie vyvíjí a dodává inovované výrobky jak pro domácnosti, tak pro zdravotnictví, zemědělství a dřevozpracující průmysl. Ve výrobním portfoliu Bochemie je i tradiční česká značka Savo, která zaujímá 80% podíl na trhu s dezinfekčními výrobky a je lídrem v oblasti specializovaných čističů koupelen a kuchyni. Bochemie má rovněž silné postavení na specializovaných mezinárodních trzích materiálů na povrchovou úpravu kovů a hmot pro výrobu Ni-Cd akumulátorů. Součástí skupiny Bochemie Group jsou i polský výrobce anorganických pigmentů Permedia Lublin, pardubická farmaceutická společnost Herbacos-Bofarma, která vlastní mimo jiné ochrannou známku Acylpyrin, a frýdecko-místecký Ekomor, který je dodavatelem systémů pro povrchovou úpravu kovů. Benson Oak strukturoval a vyjednal koupi v této exkluzivně dohodnuté transakci. Benson Oak také zajistil akviziční dluhové financování od ABN AMRO.

Červen 2007 Akvizice 100% podílu ve firmě Plastkov
Benson Oak působil jako poradce firmy Benson Oak Capital při akvizici 100% podílu ve společnosti Plastkov MR, a.s. Firma Plastkov, se sídlem v Liberci, vyrábí automobilové součástky, které dodává firmám jako Škoda, Volkswagen a Renault. Benson Oak strukturoval a vyjednal koupi v této exkluzivně dohodnuté transakci.

Červen 2007 Akvizice 100% podílu ve firmě Eta
Benson Oak působil jako poradce firmy Benson Oak Capital při akvizici 100% podílu ve společnosti ETA, a.s. Firma ETA, se sídlem v Hlinsku, se zabývá vývojem, výrobou a prodejem elektrických spotřebičů pro domácnost. Značka E'TA patří k z nejznámějším tradičním značkám v České Republice a na Slovensku. Ve spolupráci se svou sesterskou společností Plastkov vyrábí ETA plastové díly pro automobilový průmysl. Benson Oak strukturoval a vyjednal koupi v této exkluzivně dohodnuté transakci.