Značka ETA zůstává v českých rukou

6. Říjen 2011

Značka ETA zůstává v českých rukou

Zlín/Praha/Hlinsko, 6. října 2011 – Společnost HP TRONIC Zlín spol. s r.o., největší obchodní skupina v oblasti elektroniky a elektrospotřebičů v České republice, a investiční společnost Benson Oak Capital dnes oznámily, že dosáhly dohody o prodeji 100% akcií společnosti ETA a.s. Společnost HP TRONIC Zlín spol. s r.o. díky tomu rozšiřuje portfolio svých značek elektrospotřebičů Hyundai, Goddess a Gallet o nejsilnější českou značku v oblasti elektra.

"Koupě společnosti ETA je významným krokem k naplnění naší strategie na trhu drobných domácích spotřebičů. Máme s distribucí této jedinečné značky dlouholeté zkušenosti a její pevné začlenění do našeho portfolia nám umožní lépe řídit vývoj produktů a pružněji reagovat na měnící se potřeby zákazníků", uvedl k transakci Daniel Večeřa, generální ředitel společnosti HP TRONIC Zlín spol. s r.o.

„Příležitost k růstu vidíme především v propojení silné tradice značky s hodnotami a způsobem života mladší generace,“ dodal Petr Res, obchodní ředitel společnosti HP TRONIC Zlín spol. s r.o.

Investor Gabriel Eichler, jehož investiční společnosti Benson Oak Capital měla společnost ETA a.s. poslední čtyři roky v portfoliu, vysvětlil motivaci k prodeji: "V době naší akvizice byla ETA součastí průmyslové skupiny zaměřené především na automobilovou výrobu. Nám se podařilo ze značky ETA udělat opět sebevědomého hráče na trhu domácích spotřebičů. Začlenění do úspěšné domácí skupiny z oboru je dalším logickým krokem, který zajistí dlouhodobý rozvoj značky."

Právní poradenství společnosti HP TRONIC Zlín spol. s r.o. poskytla AK White & Case a AK Šimková & Partners, finanční poradenství Centerboard.
Právní poradenství společnosti Benson Oak Capital poskytla AK Řanda Havel Legal. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.
Uzavření transakce je podmíněno souhlasem Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

ETA a.s., založená v roce 1943 v Hlinsku, navrhuje, vyrábí a prodává drobné domácí spotřebiče pod značkou ETA. ETA je jednou z nejznámějších značek v České republice se spontánní znalostí přesahující 90 % respondentů. Její sortiment zahrnuje vysavače – od vysavače na podlahu po ruční a multifunkční vysavače – kuchyňské spotřebiče a spotřebiče pro péči o vlasy. Ve finančním roce končícím 31. března 2011 měla ETA tržby 770 mil. Kč.
www.eta.cz

HP TRONIC, založen v roce 1990 ve Zlíně, je lídrem na českém trhu domácích elektro-spotřebičů, spotřební elektroniky, mobilních telefonů a IT a FOTO techniky, distribuujícím více než šedesát významných světových značek. Na českém, slovenském, polském a maďarském trhu je HP TRONIC výhradním zástupcem značky Hyundai a zároveň řídí vlastní značky spotřební elektroniky Goddess (www.goddess.cz), Gallet a na mladší generaci zaměřenou značku GoGEN (www.gogen.cz). Kromě distribuční a marketingové činnosti, HPTRONIC rovněž vlastní a provozuje síť 35 maloobchodních prodejen, které jsou součástí evropské sítě EURONICS. V roce 2010 dosáhl HP TRONIC tržeb ve výši 7,1 miliardy Kč.
www.hptronic.cz

Benson Oak Capital je akviziční a růstová kapitálová společnost, která investuje do významných podniků působících v České republice a na Slovensku. www.bensonoak.com

Pro dodatečné informace kontaktujte: Bohuslav Komín, mluvčí HP TRONIC Zlín spol. s r.o. +420 602275790. Email: kominb@hptronic.cz