Tradiční česká značka Savo hraje prim v cizině

9. Srpen 2010

Tradiční česká značka Savo hraje prim v cizině

Bohumín 9. srpna 2010 - Tradiční značka tuzemských čisticích prostředků a dezinfekčních přípravků SAVO, které od roku 1973 vyrábí skupina Bochemie Group, letos zaznamenala rekordní prodej. Zařadila se mezi výrobky, kterým věří čeští spotřebitelé a u kterých současně roste jejich obliba v cizině. V rámci Evropy narostl prodej této značky za první polovinu roku o deset procent na přibližně 570 milionů korun.

„Největší tempo růstu jsme zaznamenali v Rumunsku, kam jsme v roce 2009 vstupovali jen dodávkami za miliony korun, letos jsme v řádech desítek miliónů“, uvedl Ladislav Kraus, generální ředitel Bochemie Group. Rostly podle něj ale i prodeje na trzích, kde je značka SAVO přítomna dlouhodobě. Např. na Slovensku se letos v červenci prodalo těchto čisticích a dezinfekčních prostředků o 21 procent více než za stejné období loni. V Polsku narostly tržby až o 29 procent „Důvodem jsou především naše marketingové aktivity v obou zemích - změny v obchodním modelu a nová komunikace značky“.

Také čeští zákazníci letos nakupují SAVO ve větších objemech než loni. Nárůst tuzemského prodeje nosného produktu SAVO Originál byl v červenci 76procentní. „Byl to měsíc, kdy už nelze připisovat zvýšenou spotřebu povodním nebo přípravě chat a chalup na sezónní provoz, proto je toto číslo dostatečně reprezentativním ukazatelem,“ upřesnil generální ředitel. Výrobků pro péči o domácnost prodává skupina Bochemie Group v průměru za zhruba 100 milionů korun měsíčně. Největší část z toho objemu se uplatní na domácím trhu. Následují Slovensko a Maďarsko. Novým trhem se skokovým nárůstem prodeje je zmíněné Rumunsko.

Tržby Bochemie Group za nosnou produktovou řadu rostou přesto, že trhy v jednotlivých zemích stále nejsou zotaveny z dopadů hospodářské recese. Maloobchodní obraty v zahraničí klesají - např. v Bulharsku, kam Bochemie Group rovněž dodává svou produkci, až o 16 procent. Rumunský maloobchodní obrat klesl o 7 procent proti roku 2009.

O skupině Bochemie

Bochemie Group je významným středoevropským výrobcem prostředků péče o domácnost pod značkou SAVO a dezinfekčních prostředků pro zdravotnictví. V globálním měřítku je úspěšným producentem chemických specialit. Bochemie Group rozvíjí své know-how více než 100 let. Centrála skupiny je v České republice, pobočky jsou na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a v Rusku. Skupina zaměstnává 730 lidí a je dlouhodobě zisková. Vlastníkem skupiny je česká investiční společnost Benson Oak Capital.

Více informací na www.bochemie.cz