Benson Oak Capital prodává Plastkov Group

12. Prosinec 2009

Benson Oak Capital prodává Plastkov Group

Praha 17 prosince 2009 – Česká investiční společnost Benson Oak Capital (BOC) a Megatech, přední mezinárodní dodavatel dílů pro automobilový průmysl, dnes oznámili, že dosáhli dohody o prodeji portfolia firem vyrábějících plastové díly pro automobilový průmysl vlastněného BOC, které zahrnuje společnosti Plastkov MR a.s. (Liberec), Plastkov Automotive s.r.o. (Hlinsko) a BTV plast s.r.o. (Jablonec nad Nisou).

Megatech patří mezi přední a dobře zavedené dodavatele automobilového průmyslu v Evropě a jižní Americe a v současné době připravuje expanzi svých výrobních kapacit do střední a východní Evropy. Akvizice Plastkov Group tvoří základní kámen této strategie, která mimo jiné zahrnuje i plány na menší akvizice v Maďarsku, Rumunsku a dalších zemích střední a východní Evropy.

Benson Oak vstoupil do odvětví dodavatelů do automobilového průmyslu akvizicí společnosti Plastkov MR v roce 2007. Jako lídr v konsolidaci automobilového průmyslu v regionu střední a východní Evropy rozšířil BOC své portfolio v oblasti automobilového průmyslu integrací společnosti Plastkov Automotive s.r.o. oddělené od společnosti ETA a.s. a akvizicí BTV plast s.r.o. v roce 2008. Úspěšná integrace třech společností vytvořila největšího Tier 2 dodavatele vstřikovaných plastových dílů v České republice s tržbami více než 1,7 miliardy Kč v roce 2008.

Gabriel Eichler, zakladatel a Managing Partner Benson Oak Capital, vyjádřil spokojenost s vývojem Plastkov Group v nelehkém ekonomickém prostředí: „Jsme velmi potěšeni tím, že jsme se v posledních třech letech mohli podílet na rozvoji Plastkov Group. Díky konsolidaci, integraci a zlepšení manažerských procesů se skupina úspěšně vypořádala s extrémně obtížnými tržními podmínkami a stala se předním hráčem v odvětví. Díky velkému úsilí manažerského týmu pod vedením generální ředitelky Lucie Balekové je Plastkov Group po integraci BTV v letošním roce připraven na další konsolidaci odvětví“. Maximilian Gessler, prezident společnosti Megatech, vyjádřil důležitost Plastkov Group pro další expanzi společnosti v regionu: „Akvizice Plastkov Group je klíčovým krokem k vybudování pozice společnosti Megatech ve střední a východní Evropě a představuje výbornou platformu pro budoucí růst“. Tomáš Fencl, Investiční ředitel Benson Oak Capital, považuje prodej Plastkov Group v souladu s investiční strategií BOC: „Tato transakce je logickým vyústěním naší již dříve prezentované teze, že odvětví dodavatelů pro automobilový průmysl projde procesem konsolidace. Jsme potěšeni, že Plastkov sehraje v tomto procesu klíčovou roli a věříme, že po akvizici společností Megatech dojde k jeho dalšímu posílení“.

Právními poradci Benson Oak Capital při transakci byly advokátní kanceláře Havel & Holásek a Baker & McKenzie, poradci společnosti Megatech byli advokátní kancelář DLA Piper a investiční poradce MP Corporate Finance. Finanční parametry transakce nebyly zveřejněny.

Poznámka pro novináře:
Plastkov Group je přední dodavatel vstřikovaných plastových dílů primárně orientovaných na odvětví automobilového průmyslu ve střední a východní Evropě. Jeho portfolio se sestává se společností Plastkov MR a.s. (Liberec), Plastkov Automotive s.r.o. (Hlinsko) a BTV plast s.r.o. (Jablonec nad Nisou). V roce 2008 dosáhla skupina obratu více než 1,7 miliardy Kč. Očekávané tržby skupiny pro rok 2009 jsou 1,4 miliardy Kč.
„http://www.plastkov.cz“ www.plastkov.cz

Benson Oak Capital poskytuje rozvojový kapitál a financování výkupů podílů ve společnostech (buyouts) se zaměřením na Českou republiku a Slovensko. Portfolio BOC zahrnuje známého českého výrobce domácích spotřebičů ETA, Bochemii, výrobce specializovaných chemikálií a čisticích prostředků značky SAVO, AVG Technologies, globálního leadera v oblasti řešení zabezpečení počítačových dat, jehož produkty chrání více než 80 milionů uživatelů ve 167 zemích světa a Grapo Technologies, předního výrobce velkoplošných UV-tiskáren.

http://www.bensonoakcapital.com“ www.bensonoakcapital.com
Megatech Industries je přední mezinárodní dodavatel pro automobilový průmysl zaměřený na vývoj a výrobu systémových modulů i jednotlivých interiérových a exteriérových plastových dílů pro osobní i nákladní automobily. Megatech má v současné době výrobní závody ve Španělsku, Brazílii a vývojová centra v dalších evropských zemích. Očekávaný obrat pro rok 2009 je 2,1 miliardy Kč (79,2 milionu EUR).

Pro více informací kontaktujte: Ondřej Micka +420 724 352 552, e-mail: omicka@emcgroup.cz